Çağrı Merkezi

444 0 592

%80.3 Pazar Payı İle Sektörümüzde Lideriz.

Android’li ilk uydu telefonu: Thuraya X5-Touch

Kaynak - ShiftDelete.Net

Telefonların akıllanma sürecinde maalesef ki uydu telefonları güncelliği yaklayamamıştı. Standart bir yazılım ile gelen uydu telefonlarında bugün ilk hamle Thuraya cephesinden geldi. Uydu telefonu denilince akla ilk gelen isimlerden olan Thuraya, bugün Thuraya X5-Touch modelini tanıttı. Peki, Thuraya X5-Touch özellikleri neler?

Thuraya X5-Touch özellikleri
Telefon 5.2 inç büyüklüğünde dokunmatik Full HD ekran ile geliyor. Bu ekran çizilmelere ve darbelere karşı Corning Gorilla Glass ile korunuyor. IP67 sertifikası sayesinde suya ve toza dayanıklı olan X5-Touch, kullanım alanı zorlu koşullar olduğu için darbelere karşı MIL standartı ile üstün koruma sunuyor.

Uydu iletişimi yanında çift SIM kart desteğine sahip olan X5-Touch, LTE ve uydu iletişimini aynı anda kullanabiliyor. Android işletim sistemi ile dünyanın ilk akıllı uydu telefonu unvanını eline alan telefonun henüz teknik özellikleri net olarak açıklanmadı. Ancak bu telefonda Snapdragon 845 gibi güçlü bir donanımın yer alması beklenmiyor.

Telefonda; GPS, BeiDou uydu konumlandırma sistemi, Wi-Fi, Bluetooth ve NFC bağlantıları yer alıyor. Son olarak telefonda ön ve arka kameranın bulunduğunu belirtelim. Fiyatı henüz açıklanmayan telefon, son kullanıcıya henüz hitap etmiyor.